Pozrite si prehľadne na mape, v ktorých krajinách dominujú aké automobilové značky!

17. júla 2017, 09:50
Tip redakcii

Verili by ste, že Toyota je najpopulárnejšou značkou v takmer 50 krajinách? Alebo, že Škoda nie je top automobilovou značkou len u nás a v Česku, ale aj v ďalších štyroch krajinách? To všetko ukazuje mapa v tomto článku...

Mapu sme pre väčšiu názornosť rozdelili na výrezy, nájdete ich priamo v článku a aj v galérii.

Mapu sme pre väčšiu názornosť rozdelili na výrezy, nájdete ich priamo v článku a aj v galérii.

Autor: Regtransfers

V uplynulom roku sa predaj osobných a ľahkých úžitkových áut priblížil 90-miliónovej hranici.  Spomedzi výrobcov má najväčší medzinárodný dosah Toyota, ktorá dominuje v 49 krajinách, za ňou nasleduje Volkswagen, ktorý je top značkou v 14 krajinách.

Na stupeň víťazov sa ešte s „ôsmymi zásahmi“ dostal Ford, ktorý dominuje aj na veľkých trhoch, akými sú napríklad USA alebo Kanada.

Hľadáte malé auto? Toto je 10 najpredávanejších!

Keď sa bližšie pozriete na mapu, urobili sme z nej pre lepšiu názornosť zväčšené výrezy, všimnite si, že aj keď dáta sedia, ich prenesenie do mapy celkom nevyšlo – jej tvorcovia napríklad úplne zabudli na Česko a na Slovensku je vraj najpredávanejšou značkou Renault....

Ak si náhodou neviete niektoré logá spojiť s konkrétnou značkou, v galérii, ktorá je súčasťou článku, ich nájdete prehľadne rozdelené aj s identifikačnými popiskami.

Tvorcom z britskej spoločnosti Regtransfers to však možno odpustiť, Európa, presnejšie Európska únia sa pomaly ale isto ocitá mimo ich pozornosti. :-)

 
Autor: Martin Domček 
 
Aplikácie 7 plus