Pozor! Vyhlasujeme súťaž o originálne nástenné hodiny!

Emília Cibuľová dokazuje s vypalovačkou zázraky. Pozrite sa na jej dokonalé diela a zároveň súťažte!

31. marca 2017 |

Jej prvotiny vznikali na dienkach (lepené drevo), kde obkreslila motív niektorého druhu zveri, ktorý následne začala vypaľovať.  Emília začínala s technikou s ktorou nemala žiadne skúsenosti, ale niečo ju poháňalo dopredu a túžba dosiahnuť svoj cieľ bola silná.

Postupne začala dienka vynechávať a prešla na kvalitnejší materiál a tým bolo drevo javor, lipa, smrek, dub. Začiatky bolí náročné, prvým motívom vôbec bola srna, neskôr pribudol srnec či jazvečíky. „Nie vždy sa všetko podarilo ale môj priateľ najbližšia rodina je pre mňa vždy najväčším kritikom, čo tak od nich aj viac menej vyžadujem a zároveň ma poháňa dopredu a motivuje k neustálemu zlepšovaniu sa. Taktiež sa vypaľovaniu do dreva venuje priateľova sestra, ktorá ma k tomu inšpirovala a veľmi ma to zaujalo, ale techniku a všetko čo k tomu patrí som získavala z vlastnej iniciatívy, čiže som skúšala a tak povediac som samouk.“„Ja aj môj priateľ poľujeme a taktiež aj naši otcovia. V prírode a na poľovačkách je toľko inšpirácií, že túto studnicu nikdy nevyčerpám,“ konštatuje Emília.

Jej prvotinou boli nástenné hodiny s vypáleným motívom jelenice. Darovala ich svojmu otcovi. Momentálne je na materskej dovolenke s 2,5 ročným synom Martinom. Popri synovi a umeleckej tvorbe toho stíha naozaj veľa. Minulý rok si spravila skúšky na streleckého rozhodcu, čiže stretnúť ju možno aj na streleckých pretekoch na strelnici v Sielnici. Okrem toho sa venuje chovu jazvečíkov a samozrejme aj poľovníctvu. Pri svojej práci používa bežne dostupnú vypaľovačku do dreva.  Technika spočíva hlavne mať dobrú kvalitu obrázku a prekresliť si ho na drevo a začať vypaľovať.

„Vypaľujem hlavne zver z našich nádherných slovenských lesov, ale poväčšine to záleží od  požiadavky zákazníka. Najradšej vypaľujem do javora, pretože krásne na ňom vynikne vypálené dielo, ale ani lipa nie je na škodu.“

Je úplne pochopiteľné, že jej práca sa páči poľovníkom aj nepoľovníkom a má zatiaľ iba pozitívne ohlasy. Bude sa naďalej venovať svojej tvorbe a robiť tak radosť viacerým, ktorí vedia ohodnotiť súlad krásy a talentu, ktorý táto mladá umelkyňa bez pochýb má! Viac o jej dielach a tvorbe nájdete na Facebookovej stránke Vypaľovanie do dreva  - Pyrografia Emília.

POZOR SÚŤAŽ!!!

CHCETE VYHRAŤ ORIGINÁLNE VYPAĽOVANÉ NÁSTENNÉ HODINY S MOTÍVOM DIVIAKA OD EMÍLIE CIBUĽOVEJ? STAČÍ AK DO DISKUSIE NACHÁDZAJÚCEJ SA NA KONCI TOHTO ČLÁNKU NAPÍŠETE, AKÝ MOTÍV BY SA PÁČIL VÁM NA TAKÝCHTO ORIGINÁLNYCH HODINÁCH. SÚŤAŽ KONČÍ 9.4.2017. VÝHERCU SA DOZVIETE V PONDELOK  10.4.2017.

Pozrite si video ktoré vzniklo priamo pri práci a nezabudnite aj na pestrú fotogalériu.

31. marca 2017 Autor: MARIANNA RAJSKÁ

Galéria k článku

VIDEO Poľovníctvo a rybárstvo


 
Pozor! Vyhlasujeme súťaž o originálne nástenné hodiny!
MARIANNA RAJSKÁ