Brazílsky šport plný dopingu. Praktiky lekára slávnych futbalistov sú šokujúce!

15. júna 2017, 10:00
Tip redakcii

Ešte nestihol utíchnuť škandál so štátom riadeným dopingom v Rusku a už je tu druhý. Nemecká televízia ARD odhalila skutočnosti o prepracovanom systéme v Brazílii. Za všetkým má stáť lekár, ktorý ma na svedomí aj obrovské stehná Roberta Carlosa.

Dopingová téma stále rezonuje

Dopingová téma stále rezonuje

Autor: Michal Smrčok

Novinárom z ARD sa podarilo získať spis brazílskeho antidopingového výboru, ktorý odkrýva spôsoby lekára Julia Cesara Alvesa. Dokument televízie "Prísne tajný doping: brazílska špinavá hra" priniesol množstvo prekvapujúcich informácií. Redaktori sa predstavili lekárovi ako futbaloví manažéri a on sa veľmi rád pochválil. „Liečil som aj Roberta Carlosa. Toho futbalistu z reprezentácie. Keď prišiel ku mne mal pätnásť a bol chudučký. Ja som mu pomohol zosilnieť a tie stehná sú moja zásluha,“ povedal Alves.

Hviezdny Roberto Carlos bol veľkou oporou Realu Madrid a považovali ho za jedného z najlepších ľavých obrancov na svete. Jeho stehná mali obvod 61 cm. Carlos nemal nikdy pozitívny dopingový trest a teraz sa bráni. „Odmietam všetky obvinenia. Nikdy som nebral žiadne zakázané prostriedky. S týmto doktorom som sa nikdy nestretol. Na prípade už pracujú moji právnici,“ vyjadril sa na svojom profile na sociálnej sieti hviezdny obranca.

Špeciálny lekár mal však veľmi zaujímavé praktiky. Atlétka Eliane Pereirová ich opísal podrobne. „Pred testom mi doktor prikázal natrieť si intímne partie jeho masťou, čo spôsobilo, že sa ňou zmiešal moč a vzorka bola zmenená,“ povedala. V Brazílii sa podľa informácií ARD odoberali vzorky všelijako a bez systému. Veľakrát to robili nekvalifikovaní ľudia.

 
Autor: lup 
 
Aplikácie 7 plus