S Velez-Zuzulovou sa osud škaredo zahral: Naša lyžiarka prehovorila o vážnom zranení

13. septembra 2017, 12:00
Tip redakcii

Slovensko sa dozvedelo nepríjemnú správu. Naša lyžiarska ikona Veronika Velez–Zuzulová (33) si na predsezónnom sústredení v Argentíne poranila koleno a nestihne úvod sezóny. Táto športová tragédia poriadne zasiahla našu reprezentantku, ktorá má v pláne sa v tejto sezóne rozlúčiť s jazdovkami.

Autor: TASR

V tomto období začínajú lyžiari pomaly ladiť formu na novú sezónu už na svahoch. Veď ďalší ročník bude dlhý a náročný. Športovci budú totiž všetky sily venovať tomu, aby zahviezdili na jednom z vrcholov - na olympiáde v Pchjongčchangu. 

Výnimkou nemala byť ani naša Veronika Velez-Zuzulová. Tá sa rozhodla pre prípravu v ďalekej Argentíne.  


No tá dopadla priam katastrofálne. V nedeľu si počas tréningu v stredisku Ushuaia roztrhla krížny väz v pravom kolene.

„V podstate sa mi stalo to isté, čo pred štyrmi rokmi. Len tentoraz si to odnieslo pravé a nie ľavé koleno. Vraciam sa do Európy. V Rakúsku by ma mala vyšetriť jedna špičková fyzioterapeutka. Po vyšetrení u nej budem múdrejšia,“ citoval Velez-Zuzulovú Šport.


Začiatok sezóny je však ešte ďaleko. Prvé preteky sú na programe 11. novembra vo fínskom Levi, no na nich s najväčšou pravdepodobnosťou bude naša zjazdárka chýbať. „Momentálne nie som schopná ešte hovoriť. Je to pre mňa veľmi ťažké, ďakujem za pochopenie,“ napísala nám Velez-Zuzulová v esemeske, keď sme sa ju snažili kontaktovať.

S fanúšikmi sa podelila o smutnú správu aj na Facebooku, kde si zavesila fotografiu, ako chodí o barlách. „V živote nie vždy všetko ide tak, ako by sme chceli! Momentálne je to bolesť a more sĺz, ale verím, že čoskoro príde úsmev!“ uviedla.

Musíme počkať na vyšetrenia

Konkrétnejšie správy nám neposkytol ani Veronikin otec a tréner v jednej osobe Timotej Zuzula. „Nič konkrétne vám nedokážem povedať. Musíme čakať na dôkladné vyšetrenia,“ povedal včera pre Plus JEDEN DEŇ Zuzula.

 
Autor: Branislav Sarňák 
 
Aplikácie 7 plus