Slováci si spravili medzinárodnú hanbu: O rastúcom extrémizme v našom kúpeľnom meste hovoria už aj v Amerike!

13. septembra 2017, 17:00
Tip redakcii

Tak tomu sa povie medzinárodná hanba! Americký denník New York Times uverejnil článok o slovenských Piešťanoch. Je známe, že toto kúpeľné stredisko radi navštevujú rôzni zahraniční turisti vrátane moslimov a arabov. Americké médium píše o tom, ako zásadne ich Slováci odmietajú.

Kúpele v Piešťanoch radi navštevuje množstvo cudzincov.

Kúpele v Piešťanoch radi navštevuje množstvo cudzincov.

Autor: Plus Jeden Deň/MARTIN KUKUCKA

Ako uvádza denník New York Times vo svojom článku, neznášanlivosť má na svedobí populizmus, ktorý sa Európou posledné obdobie šíri naozaj rýchlo. Utečenecká kríza v mnohých vzbudzuje podozrenia, odmietavosť či dokonca strach. Pre niektorých obyvateľov mesta ako Piešťany je táto národnostná pestrosť prekážkou.

Slovenskí extrémisti sa potichu vyzbrojujú. Varovanie odborníkov naháňa hrôzu!

Zahalená žena v bazéne: Čo na to hovoria naše zákony a čo Slováci?

Ilknur Perda, ktorý v meste vlastní predajňu s kebabom, zažil negatívny postoj miestneho na vlastnej koži a nebolo to nič príjemné. "Raz večer sa mladý muž pohádal s mojím zákazníkom. Ešte v tú noc sa vrátil a rozbil mi všetky okná," uviedol Perda pre New York Times.

Článok v prestížnom americkom denníku uvádza, že nepokojné správanie ľudí môžu mať na svedomí aj extrémisti sediaci v Národnej rade, ktorí sú poslancami za politickú stranu Mariana Kotlebu.

Mnoho obyvateľov však neznášanlivé správanie sa v obľúbených Piešťanoch odsudzuje. Aj antikampaň voči moslimom na Facebooku považujú za nehoráznosť. Snažia sa preto zoskupiť. Výsledkom sú rôzne aktivity a aj pomoc spomínanému predajcovi zničeného stánku s kebabom.

 
Autor: reb 
 
Aplikácie 7 plus