Tip redakcii
 

Sexy herec Juraj Loj je idálny chlap: Doma upratuje aj varí!

Herec Juraj Loj (29) sa s radosťou zapája do starostlivosti o synčeka i o domácnosť. Pracovných ponúk má dosť. Čo mu však na popularite prekáža?

18. februára 2014, 13:00
Herec Juraj Loj (29) sa s radosťou zapája do starostlivosti o synčeka i o domácnosť. Pracovných ponúk má dosť. Čo mu však na popularite prekáža?

Herec Juraj Loj (29) sa s radosťou zapája do starostlivosti o synčeka i o domácnosť. Pracovných ponúk má dosť. Čo mu však na popularite prekáža?

Autor: Archív

V detstve bol poriadny šibal, v škole sa nedokázal sústrediť. Pravidelne chodil domov s poznámkami v žiackej knižke. „Bol som hyperaktívne dieťa. Kedysi to považovali za nevychovanosť, dnes je to diagnóza,“ spomína so smiechom rodený Bratislavčan.

Obliekal si mamine šaty, na hlavu naťahoval parochne a žil vo svete fantázie. Chvíľu bol indiánskym náčelníkom, potom zas rytierom. „Doteraz si presne pamätám, že som si na stoličku sadol ako na koňa a zatiaľ čo starší brat počítal príklady, šermoval som pri ňom šabľou.“

Chcel som študovať maľbu

Ideálny základ pre hereckú kariéru, však? No Juraj o nej vôbec neuvažoval. Aj keď na strednej škole navštevoval dramatický krúžok a cítil sa v ňom dobre, pretože jeho fantázia mohla pracovať na plné obrátky, chcel študovať maľbu. Na vysokú školu výtvarných umení v Bratislave ho však neprijali.

„Krátko na to boli talentové skúšky na herectvo, povedal som si, že to skúsim. A vzali ma,“ usmieva sa charizmatický herec. Priznáva, že prijatie na bratislavskú Vysokú školu múzických umení ho milo zaskočilo. „Pred skúškami som sa stretol s ľuďmi, ktorí sa pokúšali dostať na herectvo na siedmy, ôsmy pokus. Ešte som rozmýšľal, čo ich na tom tak láka, že sa stále nevzdávajú...“ Dramatické umenie však Juraja úplne pohltilo, o rok si ani nespomenul, že by sa mohol znova prihlásiť na štúdium maľby. Ani v súčasnosti sa už k maľovaniu poriadne nedostane. Priznáva: „Nemám čas.“

Šesť rokov v divadle

Uvedomoval si, že presadiť sa profesionálne, nebude jednoduché – v tom stál nohami pevne na zemi. „Nečakal som, že ma vezmú všade, kam sa prihlásim. Talent je len odrazovým mostíkom, zvyšok je o ochote pracovať na sebe a o drine,“ tvrdí Juraj Loj. Počas štúdia začal účinkovať v bratislavskom divadle Astorka Korzo 90, neskôr si podal prihlášku do Nitry. Na konkurze bol úspešný a v Divadle Andreja Bagara účinkoval takmer šesť rokov.

Spočiatku dochádzal, neskôr býval s kolegami v divadelnom byte, v takzvanom kutlochu. „Trávili sme spolu takmer všetok voľný čas. V Nitre sa život sústreďuje okolo divadla, nie ako v Bratislave, že si počas voľna odskočíte niečo nakrútiť alebo do dabingu,“ vysvetľuje Juraj, ktorý však pred dvomi rokmi divadelný angažmán opustil. Aj keď sa mu neodchádzalo ľahko, podľa neho to bolo rozumné riešenie.

Aj zlý krok môže byť správny

Hoci prvé mesiace na voľnej nohe neboli pre herca jednoduché, svoje rozhodnutie neľutuje. No to vraj neznamená, že by si ešte niekedy nechcel v nitrianskom divadle zahrať. Nikto, kto príde o prácu, to podľa Juraja nemá ľahké, no zároveň dodá, že i zdanlivo zlý krok je na niečo dobrý aj napriek tomu, že jeho pozitíva sa môžu ukázať až o niekoľko mesiacov či rokov.

„Mne sa to potvrdilo. Keby som ostal v Nitre, asi nestretnem ľudí, ktorých som potom stretol, nehrám predstavenia, v ktorých teraz účinkujem, a možno ani nenakrúcam seriál,“ premýšľa Loj nahlas.

Ženy mužov občas podceňujú

Nitrianske divadlo mu okrem partie skvelých kolegov a skúseností prinieslo aj lásku. Vďaka nemu sa zblížil so svojou partnerkou, herečkou Zuzanou Kanócz, s ktorou má polročného syna Lucasa. „Spoznali sme sa po mojom absolventskom predstavení. Potom sme sa dlho nevideli, až v Nitre,“ pootvára herec dvere do svojho súkromia.

Pár tvoria už takmer osem rokov a tešia sa z malého Lucasa. Juraj sa ochotne zapája aj do starostlivosti o neho či o domácnosť. „Keď je Zuzana s malým vonku, poupratujem alebo navarím. Dokážem sa postarať aj o syna, prebaliť ho či umyť. Podľa mňa je to jedna z najprirodzenejších vlastností, ktorú máme v sebe hlboko zakorenenú. Len ženy v tom mužov občas podceňujú,“ smeje sa Juraj.

Stúpla mu sláva do hlavy?

V súčasnosti sa na nedostatok práce sťažovať nemôže. Neprekáža mu, že ho na ulici spoznávajú ľudia, nevie si však zvyknúť na mediálny ošiaľ okolo seba. Hlavne, ak prístup novinárov nie je práve férový. Už sa o sebe dozvedel, že je arogantný, namyslený, že mu stúpla sláva do hlavy. Juraj na rovinu hovorí, že nad takéto veci sa asi nikdy nedokáže povzniesť. Prečo? „Čitateľ nemá šancu dozvedieť sa o zákulisí toho-ktorého článku a rád podobným informáciám uverí. A mne potom nikto nedá priestor, aby som sa vyjadril. V telefóne mám preto uložených zopár čísel označených: Nedvíhať. S niektorými redaktormi sa už nemám o čom zhovárať, aj keby mi chceli zniesť modré z neba,“ uzatvára Juraj Loj.

Viete o ňom, že...?

  • ... baterky si najradšej dobíja spánkom a priznáva, že si rád dlhšie pospí. Zdôvodňuje to slovami: „Je to pre mňa najlepšia regenerácia.“
  • ... ak by nebol hercom, pravdepodobne by ste ho našli pracovať na nejakej vysokohorskej chate. Priznáva: „Hory milujem. Mám pocit, že tam patrím. Tá zvláštna atmosféra lesa a kopcov mi dokonale prečisťuje hlavu.“

Foto: Archív J. L., Peter Chvostek

Autor: Báječná žena/Alena Jurisová
 


 

 
 

pluska správy

Je ňou POSADNUTÝ: Simona Krainová má fanúšika, ktorý zverejňuje jej sexi zábery!

Tento muž sa pýši modelkinými vyzývavými fotkami na sociálnej sieti.
 

Bývalé členky Spice Girls: Nikdy nevyzerali lepšie!

Hoci od ich kariéry ubehol nejaký ten piatok, známe krásky zo Spice Girls...
 

Fungujú feromónové parfumy na opačné pohlavie? Prečítajte si názor sexuológov

V umení prilákať milenca sú motýle neprekonateľné. Okrem vedcov to zaujalo...
 

Márnivosť zlatých čias. Najväčšie výletné sídlo sveta má sedemdesiat spální!

Neslýchaný prepych si najbohatší obchodník Ameriky dlho neužil.
 

Vaše diétne tipy

NAHRADÍ CUKOR aj TUK. Nejde o žiadny zázrak, ale opäť o niečo, čo nám ponúka príroda

Neviete sa rozhodnúť medzi medom, stéviou či javorovým sirupom? Skúste...
 

Neuveriteľné! Toto jedli hollywoodske hviezdy na galavečere odovzdávania ocenení Zlatý glóbus!

Pozrite sa, čo skončilo na ich rozmaznaných jazýčkoch. Žeby im nezáležalo...
 

Brzda pre roztiahnuté žalúdky: Skúste sa desať dní stravovať podľa zakladateľa makrobiotiky

Máme za sebou polovicu januára a vy stále nezačali s diétou, hoci ste si to...
 

TIPY od fitnestrénerov: Tieto dobroty môžete jesť bez výčitiek

Manželia Tina a Vlado Zlatošovci ponúkajú vo svojej knihe aj zdravé recepty....
 

Teraz to vyjde! Začínate nový rok chudnutím? Takto dosiahnete trvalé výsledky

To, ako definitívne skoncovať s nadváhou a tukovými vankúšikmi alebo...