Tip redakcii
 

Sexy herec Juraj Loj je idálny chlap: Doma upratuje aj varí!

Herec Juraj Loj (29) sa s radosťou zapája do starostlivosti o synčeka i o domácnosť. Pracovných ponúk má dosť. Čo mu však na popularite prekáža?

18. februára 2014, 13:00
Herec Juraj Loj (29) sa s radosťou zapája do starostlivosti o synčeka i o domácnosť. Pracovných ponúk má dosť. Čo mu však na popularite prekáža?

Herec Juraj Loj (29) sa s radosťou zapája do starostlivosti o synčeka i o domácnosť. Pracovných ponúk má dosť. Čo mu však na popularite prekáža?

Autor: Archív

V detstve bol poriadny šibal, v škole sa nedokázal sústrediť. Pravidelne chodil domov s poznámkami v žiackej knižke. „Bol som hyperaktívne dieťa. Kedysi to považovali za nevychovanosť, dnes je to diagnóza,“ spomína so smiechom rodený Bratislavčan.

Obliekal si mamine šaty, na hlavu naťahoval parochne a žil vo svete fantázie. Chvíľu bol indiánskym náčelníkom, potom zas rytierom. „Doteraz si presne pamätám, že som si na stoličku sadol ako na koňa a zatiaľ čo starší brat počítal príklady, šermoval som pri ňom šabľou.“

Chcel som študovať maľbu

Ideálny základ pre hereckú kariéru, však? No Juraj o nej vôbec neuvažoval. Aj keď na strednej škole navštevoval dramatický krúžok a cítil sa v ňom dobre, pretože jeho fantázia mohla pracovať na plné obrátky, chcel študovať maľbu. Na vysokú školu výtvarných umení v Bratislave ho však neprijali.

„Krátko na to boli talentové skúšky na herectvo, povedal som si, že to skúsim. A vzali ma,“ usmieva sa charizmatický herec. Priznáva, že prijatie na bratislavskú Vysokú školu múzických umení ho milo zaskočilo. „Pred skúškami som sa stretol s ľuďmi, ktorí sa pokúšali dostať na herectvo na siedmy, ôsmy pokus. Ešte som rozmýšľal, čo ich na tom tak láka, že sa stále nevzdávajú...“ Dramatické umenie však Juraja úplne pohltilo, o rok si ani nespomenul, že by sa mohol znova prihlásiť na štúdium maľby. Ani v súčasnosti sa už k maľovaniu poriadne nedostane. Priznáva: „Nemám čas.“

Šesť rokov v divadle

Uvedomoval si, že presadiť sa profesionálne, nebude jednoduché – v tom stál nohami pevne na zemi. „Nečakal som, že ma vezmú všade, kam sa prihlásim. Talent je len odrazovým mostíkom, zvyšok je o ochote pracovať na sebe a o drine,“ tvrdí Juraj Loj. Počas štúdia začal účinkovať v bratislavskom divadle Astorka Korzo 90, neskôr si podal prihlášku do Nitry. Na konkurze bol úspešný a v Divadle Andreja Bagara účinkoval takmer šesť rokov.

Spočiatku dochádzal, neskôr býval s kolegami v divadelnom byte, v takzvanom kutlochu. „Trávili sme spolu takmer všetok voľný čas. V Nitre sa život sústreďuje okolo divadla, nie ako v Bratislave, že si počas voľna odskočíte niečo nakrútiť alebo do dabingu,“ vysvetľuje Juraj, ktorý však pred dvomi rokmi divadelný angažmán opustil. Aj keď sa mu neodchádzalo ľahko, podľa neho to bolo rozumné riešenie.

Aj zlý krok môže byť správny

Hoci prvé mesiace na voľnej nohe neboli pre herca jednoduché, svoje rozhodnutie neľutuje. No to vraj neznamená, že by si ešte niekedy nechcel v nitrianskom divadle zahrať. Nikto, kto príde o prácu, to podľa Juraja nemá ľahké, no zároveň dodá, že i zdanlivo zlý krok je na niečo dobrý aj napriek tomu, že jeho pozitíva sa môžu ukázať až o niekoľko mesiacov či rokov.

„Mne sa to potvrdilo. Keby som ostal v Nitre, asi nestretnem ľudí, ktorých som potom stretol, nehrám predstavenia, v ktorých teraz účinkujem, a možno ani nenakrúcam seriál,“ premýšľa Loj nahlas.

Ženy mužov občas podceňujú

Nitrianske divadlo mu okrem partie skvelých kolegov a skúseností prinieslo aj lásku. Vďaka nemu sa zblížil so svojou partnerkou, herečkou Zuzanou Kanócz, s ktorou má polročného syna Lucasa. „Spoznali sme sa po mojom absolventskom predstavení. Potom sme sa dlho nevideli, až v Nitre,“ pootvára herec dvere do svojho súkromia.

Pár tvoria už takmer osem rokov a tešia sa z malého Lucasa. Juraj sa ochotne zapája aj do starostlivosti o neho či o domácnosť. „Keď je Zuzana s malým vonku, poupratujem alebo navarím. Dokážem sa postarať aj o syna, prebaliť ho či umyť. Podľa mňa je to jedna z najprirodzenejších vlastností, ktorú máme v sebe hlboko zakorenenú. Len ženy v tom mužov občas podceňujú,“ smeje sa Juraj.

Stúpla mu sláva do hlavy?

V súčasnosti sa na nedostatok práce sťažovať nemôže. Neprekáža mu, že ho na ulici spoznávajú ľudia, nevie si však zvyknúť na mediálny ošiaľ okolo seba. Hlavne, ak prístup novinárov nie je práve férový. Už sa o sebe dozvedel, že je arogantný, namyslený, že mu stúpla sláva do hlavy. Juraj na rovinu hovorí, že nad takéto veci sa asi nikdy nedokáže povzniesť. Prečo? „Čitateľ nemá šancu dozvedieť sa o zákulisí toho-ktorého článku a rád podobným informáciám uverí. A mne potom nikto nedá priestor, aby som sa vyjadril. V telefóne mám preto uložených zopár čísel označených: Nedvíhať. S niektorými redaktormi sa už nemám o čom zhovárať, aj keby mi chceli zniesť modré z neba,“ uzatvára Juraj Loj.

Viete o ňom, že...?

  • ... baterky si najradšej dobíja spánkom a priznáva, že si rád dlhšie pospí. Zdôvodňuje to slovami: „Je to pre mňa najlepšia regenerácia.“
  • ... ak by nebol hercom, pravdepodobne by ste ho našli pracovať na nejakej vysokohorskej chate. Priznáva: „Hory milujem. Mám pocit, že tam patrím. Tá zvláštna atmosféra lesa a kopcov mi dokonale prečisťuje hlavu.“

Foto: Archív J. L., Peter Chvostek

Autor: Báječná žena/Alena Jurisová

video

 


 

 
 

pluska správy

10 slovenských celebrít, ktoré nás klamú telom. Neuveriteľné, koľko majú rokov!

Svojou vizážou aj postavou vyrážajú dych. Ako sa im darí udržiavať sa v kondícii?...
 

Zázračná huba Reishi: Podporuje imunitu a bojuje aj proti Alzheimerovi!

Liečivá huba, prírodný zázrak či dokonca elixír života. Aj takéto prívlastky...
 

To, čo čakalo na Zuzanu Porubjakovú po návrate z materskej, by si priala každá herečka

Zuzana Porubjaková priznáva, že vrátiť sa do práce mohla iba vďaka rodine...
 

Meryl Streepová v Hviezdnych vojnách? Znie to nepravdepodobne, ale je to tak!

V pokračovaní kultového sci-fi by sa mala v úlohe princeznej Leily objaviť...
 

Vaše diétne tipy

SUPER TIP: Tieto naklíčené semienka nesmú chýbať na jarnom šaláte. Majú zázračné účinky

Propagátorka kvalitnej stravy Anetta Vaculíková sa správnym zložením...
 

Trénerka zo šou Najväčší víťaz odhalila svoj jedálniček. Vieme, prečo na jej tanieri mäso nenájdeme!

Soňa Sedláčková sa zbavila nadváhy, napriek tomu sa dráždi hranolčekmi....
 

Už dala dole 3 kilá! Erika Barkolová prezradila svoj chudnúci plán

Moderátorka na vlastnej koži skúša, či je pravda, že po štyridsiatke idú...
 

Sexi fotky: Zuzana Belohorcová nafotila ďalšie šteklivé zábery, pozrite sa na jej telo!

Vypracovala si síce ukážkovú figúru, no jej manžel je na nervy. Vieme prečo....
 

Herečka Adriana Krúpová schudla 36 kíl. TAKTO to dokázala aj bez odborníka

Zhadzovať kilá sa rozhodla v momente, keď sa ručička na váhe blížila k stovke....
 
 
Sexy herec Juraj Loj je idálny chlap: Doma upratuje aj varí!
Báječná žena/Alena Jurisová